Urząd Skarbowy i Powiatowy Urząd Pracy zapraszają na spotkanie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 10:52

Urząd Skarbowy i Powiatowy Urząd Pracy w Grajewie zapraszają na spotkanie informacyjne dla osób bezrobotnych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rozpoczynających działalność gospodarczą. Spotkanie odbędzie się w dniu 24.04.2014 r. o godz.13 w siedzibie PUP w Grajewie ul. Strażacka 6 (sala konferencyjna).

W trakcie spotkania omówione zostaną formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, opodatkowanie podatkiem VAT, zasady prowadzenia ewidencji obrotu za pomocą kas rejestrujących a także elektroniczne formy składania deklaracji podatkowych.

Zapisy osób chętnych do udziału w spotkaniu prowadzi Urząd Skarbowy w Grajewie. Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa osobiście w pokoju nr 1 lub telefonicznie (tel. 86 272-32-45 wew. 26).

 
"Kiedy wpadnie piąty milion?" PDF Drukuj Email
piątek, 11 kwietnia 2014 12:41

Ministerstwo Finansów rozpoczyna dziś akcję „Kiedy wpadnie piąty milion?” zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. W 2011 roku odliczaliśmy do miliona, potem do dwóch milionów, a w zeszłym roku już do trzech milionów. W tym roku znacznie podnosimy poprzeczkę. Czekamy na pięć milionów!!!

Chociaż składanie deklaracji papierowych wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem rozliczania się podatników, Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet. Rok temu co piąta deklaracja PIT została złożona elektronicznie, natomiast w ciągu 3 miesięcy tego roku – już co trzecia. Polacy już teraz przysłali rekordową liczbę 3 557 208 zeznań za 2013 rok a do końca okresu rozliczeniowego zostało jeszcze 20 dni. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT: 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT: 16, 16A i 19A. To o prawie 50% więcej niż w analogicznym okresie w 2013 roku. Liczymy jednak na to, że liczba przesłanych deklaracji PIT przez Internet za zeszły rok spełni nasze oczekiwania, bo do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają nowe zeznania od podatników rozliczających się w ostatnich dniach. Od dziś Ministerstwo Finansów będzie na stronie głównej www.mf.gov.pl podawać aktualne statystyki czekając na pięciomilionową deklarację.

Przyłącz się do naszej akcji na Facebooku http://www.facebook.com/Szybki.PIT. Polub nasz profil i dołącz do wydarzenia Przybij piątkę.”

Więcej…
 
Urząd Skarbowy zaprasza na spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email
wtorek, 08 kwietnia 2014 09:50

Urząd Skarbowy zaprasza na spotkanie informacyjne podatników prowadzących działalność gospodarczą dokonujący rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach ogólnych.

W trakcie spotkania zostaną omówione zagadnienia związane z tą formą rozliczeń a także zaprezentowane korzyści z elektronicznych form składania deklaracji podatkowych za pomocą systemu e-deklaracje. Ponadto przedstawione zostaną zasady odliczania podatku naliczonego VAT związanego z nabyciem i użytkowaniem pojazdów samochodowych od 1 kwietnia 2014 r.

Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2014 r. o godz. 10 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Grajewie, ul. Elewatorska 8, w budynku B.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w spotkaniu telefonicznie (tel. 86 272-32-45 wew. 26) lub  osobiście w pokoju nr 1 tut. Urzędu.

 
Nowe zasady rozliczania VAT od samochodów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 11:51

Nowe zasady rozliczania VAT od samochodów

Od 1 kwietnia 2014 r. obowiązują nowe zasady odliczania i rozliczania VAT od wydatków dot. samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 tony

Zgodnie z ogólną zasadą przyjmuje się, że pojazdy samochodowe o dmc do 3,5 tony wykorzystywane są nie tylko biznesowo lecz również prywatnie. Podatnikowi przysługuje ograniczone do wysokości 50 proc. prawo do odliczenia podatku naliczonego od wszystkich wydatków związanych z tymi pojazdami. Pełne odliczenie (tj. w wysokości 100 proc.) będzie przysługiwało w odniesieniu do wydatków związanych z pojazdami wykorzystywanymi wyłącznie do działalności gospodarczej.

Wprowadzono również system korekt podatku naliczonego, który będzie stosowany w sytuacji zmiany zasad wykorzystania przez podatnika pojazdu samochodowego.

Ministerstwo Finansów przygotowało broszurę, w której szczegółowo, wraz z licznymi przykładami, omówiono wprowadzone zmiany. Zachęcamy do zapoznania się z wyjaśnieniami zawartymi w broszurze dostępnej na stronie www.finanse.mf.gov.pl w zakładce VAT/Wyjaśnienia i komunikaty oraz Broszury informacyjne.

 
Obwieszczenie o licytacji- 15.04.2014 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 09:09

OBWIESZCZENIE O LICYTACJI

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grajewie działając stosownie do art.105 § 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  

15 kwietnia 2014r. o godz.10.00

w Urzędzie Skarbowym w Grajewie przy ul. Elewatorskiej 8, odbędzie się sprzedaż w drodze licytacji publicznej niżej wyszczególnionych ruchomości

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Copyright © 2014 us.grajewo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.