Obwieszczenie o licytacji -28.04.2015 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2015 13:23

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grajewie działając stosownie do art.105 § 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji podaje do publicznej wiadomości, że w dniu

28 kwietnia 2015 r. o godz.10.00

w  Urzędzie Skarbowym w Grajewie przy ul. Elewatorskiej 8,  odbędzie się sprzedaż w drodze     I licytacji publicznej niżej wyszczególnionych ruchomości

Lp.

Wyszczególnienie/ opis

Ilość/ jednostka miary

Wartość szacunkowa zł/szt.

Cena wywołania w

1

Telewizor Samsung LCD Syncmaster B2230H 22 cale z możliwością podłączenia do komputera

1szt.

100,00

75,00

W/w ruchomości można oglądać w dniu 28.04.2015 r. od godz. 8.00 do 10.00 w lokalu Urzędu Skarbowego w Grajewie przy ul. Elewatorskiej 8.   W przypadku nie dojścia I licytacji do skutku, II licytacja odbędzie się w dniu 05.05.2015 r. w miejscu i godzinie jak I licytacja, przy czym cena wywołania będzie wynosiła ½ wartości szacunkowej. Wadium w wysokości 10 % wartości szacunkowej ruchomości ( dla ruchomości powyżej 4500zł.)  należy złożyć do organu egzekucyjnego przed przystąpieniem do licytacji.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Grajewie nie ponosi odpowiedzialności za wady ukryte sprzedawanych ruchomości i zastrzega sobie  prawo unieważnienia licytacji bez podania przyczyn.

Tel. kontaktowy  516767385

 
Wielki Test Wiedzy o Podatkach. Sprawdź co wiesz! PDF Drukuj Email
piątek, 17 kwietnia 2015 11:46

Już w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 20.25 w TVP 1 rozpocznie się Wielki Test Wiedzy o Podatkach, organizowany przez Ministerstwo Finansów. Nie będzie to zwykłe widowisko, bo podatki budzą emocje. Gwarantujemy, że będzie to wieczór wspólnej zabawy, pełen nietuzinkowych odkryć (tak, tak podatki mogą być ciekawe) i odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania.

Każdy zna powiedzenie "Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki" - ale czy tak naprawdę jest? Co wiemy o podatkach? Jakie są najdziwniejsze podatki na świecie? Jak najszybciej złożyć zeznanie roczne? I czy w Polsce podatki rzeczywiście są wysokie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź, biorąc udział w naszym Wielkim Teście.

Fiskus od kuchni odkryje przez telewidzami, ale także przed Internautami rąbek swoich tajemnic. Na pytania dotyczące podatków, zasad rozliczania PIT-ów czy praktyk w innych krajach naszego kontynentu odpowiadać będą m.in. aktorzy, ekonomiści, sportowcy i dziennikarze. Gospodarzami programu będą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, którym wtórować będzie Kabaret Skeczów Męczących oraz Natasza Urbańska z zespołem tanecznym.

Więcej…
 
Ruszył ogólnopolski program edukacyjny Ministerstwa Finansów PDF Drukuj Email
środa, 15 kwietnia 2015 10:30

"Finansoaktywni. Misja: Podatki" to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Czym są podatki, dlaczego należy je płacić? Co z tego mamy? To tylko niektóre z pytań, na które pozwala uzyskać odpowiedź projekt Ministerstwa Finansów.

Zagadnienie edukacji finansowej społeczeństwa zyskuje coraz większe znaczenie na świecie, co wynika przede wszystkim z dynamicznego rozwoju rynków finansowych w ostatnich kilkunastu latach. Edukacja finansowa przynosi wiele korzyści konsumentom, społeczeństwu i gospodarce. Ministerstwo Finansów realizując szereg akcji edukacyjno-informacyjnych w ostatnim czasie stawia głównie na edukację młodych obywateli.

- Z badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Finansów wynika, że dla połowy Polaków płacenie podatków jest obowiązkiem obywatelskim ("państwo potrzebuje moich pieniędzy"), natomiast dla 1/3 jest to przykry obowiązek ("nie rozumiem po co je płacę"). Dlatego postanowiliśmy edukować naszych młodych Obywateli i informować ich na co przeznaczane są podatki. Mój gorący apel do wszystkich nauczycieli: Zadbajmy wspólnie o edukację finansową młodego pokolenia! - mówi wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
środa, 01 kwietnia 2015 14:27

Na podstawie ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 211), od 1 kwietnia 2015 r. w sprawach organizacyjno-finansowych, w tym z zakresu prawa pracy, Izba Skarbowa w Białymstoku wraz z podległymi urzędami skarbowymi stanowi jednostkę organizacyjną, której kierownikiem jest Dyrektor Izby Skarbowej w Białymstoku.

W związku z powyższym informacje w zakresie spraw organizacyjno-finansowych publikowane są na stronie BIP Izby Skarbowej w Białymstoku.

 
Reforma organizacyjna Administracji Podatkowej wchodzi w życie PDF Drukuj Email
środa, 01 kwietnia 2015 09:51

Od 1 kwietnia 2015 roku Administracja Podatkowa będzie funkcjonowała w innej formule niż dotychczas. Izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe staną się jedną jednostką budżetową, a dla wszystkich pracowników tej administracji w województwie pracodawcą będzie  izba skarbowa. Efektem tych zmian będzie lepsza wydajność, przejrzystość i szybkość działania Administracji Podatkowej oraz skuteczność w zakresie koordynacji realizowanych zadań i poziomu świadczenia usług publicznych. Wchodzące w życie zmiany nie będą miały wpływu na siatkę urzędów skarbowych.

Z dniem 1 kwietnia 2015 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o urzędach i izbach skarbowych
, która wprowadzi zmiany będące odpowiedzią na zmieniające się otoczenie i oczekiwania społeczne, co do funkcjonowania Administracji Podatkowej. Nastąpi połączenie izb i urzędów skarbowych, które odbywać się będzie na poziomie każdego województwa i polegać będzie na konsolidacji zadań pomocniczych wykonywanych dotąd odrębnie przez wszystkie jednostki organizacyjne. Izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe staną się jedną jednostką budżetową. Zadania dyrektora generalnego oraz kierownika jednostki budżetowej pełnił będzie dyrektor izby skarbowej, natomiast pracodawcą osób zatrudnionych w tak rozumianym urzędzie będzie izba skarbowa.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Copyright © 2015 us.grajewo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.