Weź paragon – tylko w ten sposób możesz zareklamować kupiony towar PDF Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 12:42

Trwają wakacje, okres urlopów, ale i gorących letnich wyprzedaży. W trakcie zakupów pamiętajmy o paragonach, tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nie zostaliśmy oszukani, a zapłacony przez nas w cenie podatek trafi do budżetu państwa – przypomina Izba Skarbowa w Białymstoku

Pod hasłem "Nie bądź jeleń, weź paragon" w całym kraju prowadzona jest kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić społeczeństwu korzyści płynące z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach fiskalnych przez przedsiębiorców.

Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.

Przypominamy, biorąc paragon:

  • ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
  • mamy możliwość porównania cen,
  • wspieramy uczciwą konkurencję,
  • mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
  • zmniejszamy szarą strefę,
  • dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.
 
Komunikat PDF Drukuj Email
środa, 09 lipca 2014 11:07

W związku z niepokojącą sytuacją wysyłania pism przez firmy działające na rynku do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, w których powoływany jest rejestr prowadzony przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych (Centralny Rejestr Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników CRP KEP) oraz wskazane jest żądanie uiszczenia opłaty za rejestrację w wysokości 195 zł, Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że  CRP KEP służy:

Więcej…
 
WARTO PŁACIĆ DOBROWOLNIE PDF Drukuj Email
środa, 18 czerwca 2014 11:56

 

I.    Korzyści płynące z dobrowolnego regulowania zobowiązań podatkowych

Przez dobrowolne wypełnianie obowiązków podatkowych należy rozumieć właściwe i terminowe deklarowanie zobowiązań podatkowych przez podatników, bez konieczności wszczynania kontroli podatkowych, czynności sprawdzających lub postępowań podatkowych oraz dokonywanie płatności należności podatkowych przez podatników do tego zobowiązanych bez konieczności wszczynania czynności egzekucyjnych oraz karnych skarbowych.
W stosunku do tej grupy podatników organ podatkowy stosuje działania prewencyjne i informacyjne (telefon, sms, e-mail) w razie przeoczenia terminu złożenia deklaracji lub dokonania wpłaty, po to, aby nie doprowadzić do konieczności podejmowania działań restrykcyjnych.
Dobrowolne regulowanie zobowiązań podatkowych niesie za sobą zatem korzyści finansowe i wizerunkowe.

Więcej…
 
Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – kolejna edycja konkursu PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 15:37

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – kolejna edycja konkursu Które urzędy skarbowe z woj. podlaskiego otrzymają w tym roku tytuł US Przyjaznego Przedsiębiorcy? Dowiemy się już wkrótce, ruszyła bowiem XII edycja konkursu, którego organizatorem jest Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów

Konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” ma przede wszystkim na celu promowanie wysokich standardów obsługi klienta wdrażanych przez urzędy skarbowe oraz tworzenie relacji wzajemnego zaufania i profesjonalizmu między administracją podatkową a przedsiębiorcami. W ramach konkursu przedsiębiorcy oceniać będą urzędy skarbowe w całym kraju pod względem: jakości obsługi podatnika, łatwości komunikacji, kompetencji pracowników. Najbardziej profesjonalne, zdaniem przedsiębiorców, urzędy skarbowe otrzymają tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, który przysługiwać będzie laureatom przez kolejny rok. Wyłonione podczas konkursu urzędy skarbowe, wzorem lat ubiegłych zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali finałowej. W ubiegłorocznej XI-tej edycji konkursu za promowanie wysokich standardów działalności wyróżniono 71 urzędów skarbowych. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Business Centre Club pod adresem www.bcc.org.pl

 
Rekordowa liczba e-PITów w woj. podlaskim PDF Drukuj Email
czwartek, 08 maja 2014 08:38

Mamy kolejny rekord! W tym roku mieszkańcy województwa podlaskiego złożyli blisko 103 tys. zeznań PIT przez Internet, czyli ponad 30 tys. PIT-ów więcej niż w roku ubiegłym

Z roku na rok coraz więcej podatników korzysta z systemu e-deklaracje i rozlicza się z podatku dochodowego drogą elektroniczną. Z podsumowania Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że najwięcej zeznań przesłali przez Internet mieszkańcy Białegostoku – 43.209, Suwałk – 12.167, Łomży – 6.522, Bielska Podlaskiego – 4.495 i Augustowa – 4.465.


Ranking miast woj. podlaskiego, w których złożono najwięcej e-PITów

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Copyright © 2014 us.grajewo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.